ÇAJ I JESHIL

الشاي الأخضر
Emri shkencor: Camellia Thea Link. (Thea sinensis – L.)                                                 

Familja: Theaceae
Anglisht: Tea plant
‏‎Frëngjisht: Thé, Théir
Gjermanisht: Teestrauch

Italisht: Té, Thé
Turqisht: ‎Çay

 

  • Dobitë kuruese

Pakeson mundesine e prekjes nga Kanceri dhe Tumoret, pakeson mundesine e kthimit te tumoreve benign ne malign, ul kolesterolin e gjakut, pengon semundjen e presionit te gjakut, parandalon prekjen nga semundja e diabetit, vret bakteriet, sulmon viruset e gripit, ndalon karien e dhembeve, heq eren e keqe te gojes, rrit perqendrimin dhe largon pergjumjen, nxit urinimin.

Mënyra e përgatitjes se cajit: Merret një lugë e vogël nga gjethet e thara e te shtypura dhe shtohet në një gotë ujë të vluar, mbulohet dhe lihet për 10-15 minuta, pastaj filtrohet dhe pihet para ngrënies ose mes vakteve kryesore, 2-3 here në ditë. Mund të ëmbëltohet me pak mjalt blete.

Kujdes: Dozat e medha te cajit shkaktojne nervozizem, keputje fizike dhe pagjumesi.